اینترنت

اینترنت

اشتراک اینترنت کابلی ADSL يا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوری است كه برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اينترنت، با بهره گيري از اين فناوری كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از يك خط تلفن، به صورت دائم و با سرعتی بالا به اينترنت متصل شوند. راه اندازی و استفاده از این سرویس تنها با يك مودم ADSL و يك تفكيك كننده (Splitter) می تواند به سادگی در اکثر مناطق مخابراتی تحت پوشش گروه فناوری اطلاعات دیده‌بان نت امکان پذیر ‌باشد. حداقل نرخ دريافت داده برمبنای فناوری ADSL معادل 64 كيلو بيت بر ثانيه مي باشد كه تا حداکثر 8 مگابیت‌بر ثانيه نيز می رسد. در فناوري +ADSL2 دیده‌بان نت سرعت انتقال بالاتر از ADSL بوده و مسافت قابل پوشش آن نيز بيشتر است در اين روش سرعت دسترسی به اينترنت حداقل 1Mb/s بوده که تا 16Mb/s نیز برپایه فاصله مراکز و کیفیت خطوط اتصالی کاربر قابل ارتقاء می باشد.

اشتراک اینترنت بی‌سیم WIRELESS یا اینترنت پرسرعت بی سیم فناوری می‌باشد که بوسیله امواج رادیویی اطلاعات منتقل‌شده و از جایی به‌جای دیگر می‌رود و نیاز به سیم و کابل را مرتفع می‌سازد. امواج رادیویی، مادون‌قرمز و ماکروویو، به‌جای سیم و کابل، برای انتقال سیـگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود. از مزایایی اینترنت وایرلس می توان به پوشش مناسب برای مناطقی که امکان ارتباط کابلی وجود ندارد و هزینه اشتراک مقرون‌ به‌صرفه اشاره نمود. در این نوع فناوری ارتباطات یک نقطه ‌به‌ یک نقطه می‌باشد که جهت ایجاد شبکه‌های محلی و اینترانت بسیار مناسب است. فناوری وایرلس به‌سرعت در حال پیشرفت است و گروه فناوری اطلاعات دیده‌بان نت با شبکه گسترده مناطق تحت پوشش وایرلس بستری مناسب و سرعت انتقال داده بالاتر از ADSL 2+ را مهیا نموده و مسافت قابل پوشش آن نيز بيشتر است در اين روش سرعت دسترسی به اينترنت حداقل 2Mb/s بوده که تا 50Mb/s نیز برپایه فاصله از آنتن مرکزی و کیفیت تجهیزات اتصالی کاربر قابل ارتقاء می باشد.

هات‌اسپات، روشی برای دسترسی به شبکه‌های بی‌سیم با استفاده از Wi-Fi است که در آن کاربران بدون نیاز به استفاده از شبکه‌ی مخابراتی یا دستگاه یا نرم‌افزاری جانبی، تنها به کمک ابزار مجهز به قابلیت Wi-Fi خود می‌توانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند. ارائه ی خدمات مدیریت شده ی هات اسپات گروه فناوری اطلاعات و خدمات اینترنت پرسرغت دیده‌بان نت، وجه تمایز شما با رقیبانتان خواهد بود. برتری خدمات هات اسپات این گروه نسبت به سایر پهنای باند ارائه شده برای ارگان ها، سازمان ها و شرکت ها، استاندارد بودن و امنیت ارتباطات، روشی مناسب برای استفاده ی مشتریان از شبکه ی هات اسپات اختصاصی و در نتیجه عدم وجود موانع قانونی برای صاحبان کسب و کار در پی تخلفات اینترنتی احتمالی کاربران می باشد. موفقیت در ارائه ی خدمات هات اسپات که با رعایت تمام موارد امنیتی (ذخیره نام کاربری) برای تأمین خدمات اینترنت وایرلس مراجعین به مکان‌هایی مانند: هتل‌ها، رستوران‌ها، کافی شپ‌ها، مراکز تجاری و اداری، محیط‌های فرهنگی و هنری، گالری‌ها و نمایشگاه‌ها و … شرایطی را پدید آورده که زمینه ی استفاده از این خدمات را برای تمام متقاضیان آماده و قابل بهره برداری کند. گروه دیده‌بان نت سرویس هات اسپات را به عنوان راهکاری مناسب برای دستیابی به امکان مدیریت و کاهش هزینه‌های استفاده از تجهیزات شبکه و استفاده از اینترنت، پیشنهاد و فراهم می آورد. از جمله شاخص‌ترین ویژگی و مزیت استفاده از سرویس هات اسپات نسبت به دیگر روش‌ها، ارائه ی خدمات اینترنت به صورت همراه برای مراجعین و عدم نیاز به انجام تنظیمات خاص از طرف کاربران است.

 

پهنای ‌باند (Broadband)، واژه‌‌ای‌ است که برای تشریح اتصال پرسرعت داده‌ها به کار می‌رود و منظور از خدمات پهنای باند، راهکاریست که شرکت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بتوانند به صورت آنلاین و با سرعتی به مراتب بیشتر از تماس تلفنی ساده، به شبکه‌ی جهانی اینترنت و شبکه‌های محلی وصل شوند. در سرویس های اینترنت اختصاصی، پهنای باند مورد تقاضای مشترک بدون محدودیت های حجمی و اعمال محدودیت بر روی پورت های اینترنتی(full protocol) ارائه می شوند و مشترک می تواند از سرویس خود در تمامی ساعات شبانه روز به میزان پهنای باند خریداری شده، بدون قطعی و اشتراک با دیگران بهره برداری نماید. همچنین به دلیل کیفیت بالا و پایدار، امکان قراردادن انواع سرورها (سرور web ،application server یا دوربین های مدار بسته و …) بر روی این بستر به آسانی وجود دارد. ارتباط کاربران جهت استفاده از این خدمات به صورت ارتباط بی سیم (در مناطق تحت پوشش) و اینترانت (بر روی بستر فیبر نوری) می‌باشد . تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند اختصاصی نیازمندند، می‌توانند از خدمات بی‌سیم استفاده نمایند. همچنین اگر به دلیل وجود محدودیت‌های مخابراتی امکان استفاده از خدمات خط استیجاری ممکن نباشد، خدمات پهنای باند می‌تواند جایگزین مناسب این خدمات باشد. گروه فناوری اطلاعات دیده‌بان نت برای شرکت ها و سازمان هایی که تمرکز فعالیت در ساعات اداری را دارند، خدمات ویژه ای ارائه می دهد. در این طرح، تمام شرکت هایی که در ساعات اداری(7صبح الی 18) فعالیت بیشتری دارند، می توانند با دریافت یک پهنای باند اختصاصی علاوه بر کیفیت مدنظر، تا 50 درصد از هزینه های خدمات اینترنت خود را کاهش دهند. در ادامه به برخی از مزایای ویژه پهنای باند اختصاصی ارایه شده توسط این گروه پرداخته شده است پرداخته شده است.